DT Aircleaner

20200504-philips-uv-purification-applica

UV-C NİN DEZENFEKSİYON İÇİN KULLANIMI,BAKTERİ VE VİRÜSLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ KONUSUNDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN YUKARIDAKİ BELGELERİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Bakteriler,Virüsler ve Diğerleri..

Gözle görülemeyecek kadar küçük olan mikroorganizmalar, uygun ortam buldukları takdirde insan vücudunda yaşayabilir. Bir kısmı günlük hayatın bir parçası olsa da önemli bir kısmı hastalık riski taşır. Riskli grup, solunum yolu ve tüketilen gıdalar ile birlikte kolayca vücuda girer. Vücudun savunma mekanizması her zaman etkili değildir. Bazı mikroorganizmalara karşı savunma mekanizmalarının yetersiz kaldığı durumlarda, çeşitli enfeksiyonlar gelişebilir. Bu sebeple yaşam ortam havasının hijyenik hale getirilmesi ve patojenlerden arındırılması son derece önemlidir.

Ultraviole Işınları...

Güneş ışınları farklı özellikleri ve canlılar üzerindeki etkilerine göre “UV-A, UV-B, UV-C.” olmak üzere üç kategoriye ayrılmıştır.Bunlardan UV-C,100-280 nanometre dalga boyuna sahiptir.

Mikroorganizmalardan arındırılmış ortam yaratabilen UV-C ışınları pek çok sektörde çeşitli uygulamalar ve farklı yöntemlerle dezenfeksiyon için uzun zamandan beri kullanılmaktadır.

UV-C ışınlarının dalga boyu 100 nanometre ile 280 nanometre arasında değişse de dezenfeksiyon için tercih edilen ışınların dalga boyu 254 nanometre olarak ayarlanır. Özel lambalar ile UV-C ışınları,mikroorganizmaları,DNA ve RNA yapılarını bozarak  etkisiz hale getirir.

DT Aircleaner, içindeki UV-C jeneratörleri sayesinde hava sterilizasyonu sağlar.Bakteri,virüs vb. mikroorganizmaların DNA yapılarını “fotooksidasyon” yöntemi ile deforme eder.

DT Aircleaner,UV-C etkinliğini kat kat arttıran fotokatalitik filtrelere sahiptir.Bu nanoteknoloji,mıkroorganizmaların hücre yapılarını geleneksel UV-C dezenfeksiyon yöntemlerinden farklı olarak kat kat daha etkili ve daha hızlı bir şekilde etkisiz hale getirir.

Kullanım Alanları

DT Aircleaner hava sterilizasyon cihazı,ev ve işyerleri ile birlikte tüm eğitim ve sağlık kurumlarında,spor salonları,kuaför salonları,kafeler ve restoranlar,tiyatro ve sinemalar ve alışveriş merkezleri gibi insanların bir arada kalabalık şekilde bulundukları yaşam alanlarında kullanılabilir.

UV-C ve İnsan Sağlığı İlişkisi

DT Aircleaner hava sterilizasyon cihazı, 254 nanometre quartz ozon yayılımı yapmayan UV-C jeneratörlerine sahiptir.Sadece, Osram ve Philips UV-C jeneratörleri kullanılmaktadır. Sızdırmazlığı Türkak belgeli test ve analiz firması tarafından belgelendirilmiştir.

COVID-19 ve Diğer Patojenlerle Mücadele...

2003,2012 ve 2020 pandemileri,kapalı toplu yaşam alanlarının havasının steril edilmesini ihtiyaç haline getirmiştir. Sadece Covid-19 değil, aynı zamanda hava içerisindeki farklı bakteri, küf sporları, polen, insan ve hayvan tüyleri, ölü deri parçacıkları, toz partikülleri ve her yıl milyonlarca insanı yatağa düşüren grip virüsleri ile çeşitli alerjen maddeler de insan sağlığı için tehlike oluşturabilmektedir.Solunduğu takdirde akciğere ulaşmakta ve vücudu ciddi direnç kaybına uğratarak hasta edebilmektedir.

DT Aircleaner Sterilizasyon Aşamaları

DT Aircleaner hava sterilizasyon cihazı, içerisindeki çekiş gücü optimize edilmiş fan ile ortamdaki havayı içine alır ve toz-polen filtresi sayesinde toz ve kaba parçaları filtreler.

İkinci aşamada;toz, polen ve diğer iri partiküllerden arındırılmış hava “gerçek hepafiltre” den geçer.Gerçek hepafiltre 0.3 mikron(metrenin milyonda biri) büyüklüğe kadar partikülleri %99.97 oranında filtreleme özelliğine sahiptir.(Covid-19 hastalığına sebep olan SARS COV-2 virüsünün boyutu 0.05-02 mikron aralığındadır).

Üçüncü aşamada;hepafiltreden geçen hava ,içinde UV-C jeneratörleri ve patentli asimetrik fotokatalitik filtrelerin olduğu hava kanallarının içine girer.Bu kanallar, havanın UV-C jeneratörleri ile temas süresini arttıracak ve mesafesini azaltacak şekilde tasarlanmıştır.Bu kanallardan geçen havadaki mikroorganizmalar çok kısa sürede ölür.

Son aşamada;steril hava,karbon filtreden geçer.Bu kötü kokuların arındırılmasını sağlar.Dışarı çıkan hava artık toz,polen vb partiküllerden,bakteri,virüs,mantar gibi mikroorganizmalardan ve kötü kokulardan arındırılmış steril havadır.

DT Aircleaner geleneksel hava temizleme cihazlarının tüm fonksiyonlarını yerine getirdiği gibi patentli ve eşsiz uv-c teknolojisi ile havayı steril eder. 

CİHAZIMIZIN OZON SALINIMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN YANDAKİ LİNKLERE BAKINIZ: